Květen 2010

Prskolet gorilám

24. května 2010 v 21:36
Málokdo ví, že Šurifíra I. je palice umíněná a ctižádostivá.

"Doba je nesmlouvavá. Vrátí se ti jen tolik, kolik investuješ," řekla si Šurifíra I. jednoho slunečného dne a začala zocelovat svou "domovskou schránku".
Možnost volby Šurifíra I. nectila. Však už se přece rozhodla, tak nač se klamat. Disciplína a touha překonávat sám sebe je cesta k úspěchu…

I nastal čas zúročení.
Sobotní slunečné odpoledne bylo jako stvořené pro závod. A ne jen tak ledajaký. Šurifíra I. běžela na podporu volně žijících goril v přírodě.
Tak moc chtěla vyhrát. Nebýt nešťastně připevněné gorilí masky, kdo ví, jak by všechno dopadlo… Tu skupinku závodníků, která jí utekla na samém startu, kdy se musela zastavit a porychtovat si gorilí hlavu, už bohužel nedoběhla. Přesto si to bez jediné zastávky pelášila jako prskolet z našeho majestátního hradu až na náměstí, jež Pražané už několik staletí znají jako Staroměstské.

Chemická reakce uvnitř její bytosti na sebe nenechala dlouho čekat…

Tralala tralala tralala.
Život je krásný.

A jedeme dál.
:-)   Foto: TV Nova

Jsem okouzlena

11. května 2010 v 21:42
Přítomnost ostatních, byť náhodně nachomýtajících se bytostí, nás vždycky ovlivní.
A tak se Šurifíra I. jednoho dne rozhodla, že si do svého bytostného teritoria bude zvát jen ty, kterým na duši plápolá plamínek se světlem jasným, hřejivým, láskyplným.
Že by pud sebezáchovy?
Na tom nesejde, hlavně že do pohody. :-)

Šurifírské rozhodnutí brzy přineslo své ovoce.
A ne jen tak ledajaké.
Třešničkou na dortu se Šurifíra I. ládovala.

Hluboce se skláním před vaším světlem, paní Čáslavská. Jste veliká duše. Pouhé "bytí" ve vaší blízké přítomnosti mě nesmírně obohatilo.

Paní Foučková, v galerii malíře Zdeňka Hajného, která má světlo přímo ve svém názvu, jsem se díky vaší přednášce ujistila o tom, že opravdu všechno, všecičko, co na světě potřebuji, je láska. Jako byste napojila moje světlo živou vodou…

Jsem okouzlena.


              Foto: Jaroslav Kocián