Únor 2010

Láska na první pohled

14. února 2010 v 19:09
Byla to láska na první pohled.
Zůstala jsem stát a nevěřícně na něj hleděla. Chvilku jsem si nebyla jistá, jestli se už náhodou neznáme. Už jsme se přeci museli setkat. Byl mi neuvěřitelně povědomý.
To charisma, které sálalo okolo něj, nemůže patřit nikomu jinému než někomu, koho musejí znát všichni. Někomu slavnému.
Myslím, že naše sympatie byly vzájemné.

Vítr mě štípal do tváří. Vločky se snažily zamlžit mi ten fascinující pohled.
Potřebovala jsem to rozdýchat.
Byla jsem okouzlena.
Tak dlouho jsem o tobě snila. Tak dlouho jsem po tobě toužila.
A najednou jsi tu stál.
V celé své kráse.

Přistoupila jsem blíž, abych se ujistila, že tohle není jenom sen.
"Tebe už nepustím," znělo mi v uších.


"Šárka, těší mě," vzdychla jsem.

"Mini Cooper, má paní... K Vašim službám."

:-)


Foto: Pavel BeranSimono, máš můj velký obdiv

9. února 2010 v 18:40
Byla jsem trošku nervózní z našeho prvního setkání. Bála jsem se pocitů lítosti. Vždyť té holčině bylo teprve osmnáct let. A prožila si mnoho ošklivého. Blížila jsem se k místu, kde jsme se měly potkat. Srdce jsem cítila tepat až v krku. "Hlavně nebul," říkala jsem si v duchu. "Přece každý z nás se v životě čas od času ocitne na krkolomné cestě…"

A pak jsem ji spatřila. K mému úžasu přede mnou seděla vyrovnaná mladá žena, posílená událostmi nedávno prožitými. Sálal z ní klid a vnitřní vyrovnanost.

Když se před rokem procházela s kamarádkou po střeše lokomotivy, určitě netušila, jak moc se jí během vteřiny změní život. Ještě než mohla domyslet následky toho lehkomyslného nápadu, vítr jí zacuchal havraní vlasy do drátů elektrického vedení. A pak už si víc nepamatuje. Probudila se v nemocnici s popáleninami třetího stupně na třiačtyřiceti procentech těla. Bylo nezbytné transplantovat kůži na dvaceti procentech těla. Po čase v sobě našla obrovskou vnitřní sílu. Vrátila se mezi své spolužáky do školních lavic a pokoušela se žít jako člověk bez handicapu.

Máš můj velký obdiv, Simono. Nefňukáš, nelituješ se. Jsi hrdá a odhodlaná žít naplno. Dospěla jsi předčasně, ale získala jsi nádhernou pokoru k životu a entusiasmus, který tolika lidem na této planetě chybí.

Stala jsem se patronkou Nadačního fondu Fénix, protože je mi sympatický svou adresnou a konkrétní pomocí popáleným lidem.

Smysl mého bytí nabyl mnohem větších rozměrů.

Foto: TV Nova

Foto: TV Nova